Adsız5

Cumhuriyetimizin 95. Yıl Dönümünü Coşkuyla Kutladık

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”
bilinciyle yoğrulan Doğu Marmara öğrencileri ile birlikte Cumhuriyetimizin 95. yılını coşkuyla kutladık.

0
IMG-20181004-WA0010

Kızılay’la El Eleyiz

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizle birlikte Kızılay’ın dönor toplama etkinliğine katıldık.

Bu güzel etkinlikte emeği geçen tüm idareci, öğretmen,öğrenci ve Kızılay çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.

0
PhotoGrid_1540195946392

Tütün Ürünlerinin Zararlarını Anlattık

İl Sağlık Müdürlüğü Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi tarafından okulumuzda 9. ve 10. sınıflara “Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararları ve Bırakma Yolları” konulu eğitim verildi.

0
Adsız4

Okul Aile Birliği Toplantımızı Yaptık

Okulumuzun sene başı okul aile birliği toplantısı yapılmıştır. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okul müdürümüz Fatma UÇAR ve müdür yardımcımız Duran AKIN’ın konuşmalarıyla toplantı başlamıştır. Okul aile birliği yeni yönetim ve denetim kurulu oylama ile oluşturulmuş, 2018-2019 eğitim öğretim yılına dair dilek ve temenniler konusunda velilerimizle fikir alışverişinde bulunulmuştur. Katılım sağlayan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

0
Adsız

Dünya Ruh Sağlığı Gününü de Unutmadık

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı günü dolayısıyla Sakarya Yaşayarak Öğrenme Merkezi’ne düzenlenen gezide öğrencilerimiz psikolojik dayanıklılık konusunda bilgilenmiş, sonrasında “Psikolojik dayanıklılık harekete geçmekle başlar.” diyerek felsefe öğretmenimiz Büşra Demirel ile birlikte Macera Park’ta eğlenmişlerdir.

0
Adsız2

Öğrencilerimize YKS Sistemi Hakkında Bilgi Verdik

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 12. sınıf öğrencilerimize rehber öğretmenimiz Tuğçe Akalın tarafından YKS sistemi ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Sağlık meslek lisesi ek puanlarını kullanarak girebilecekleri önlisans programları tanıtıldı.

0
Adsız3

KETEM Etkinliğine Katıldık

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde staj yapan 12. sınıf öğrencilerimiz ile Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bahçesinde KETEM etkinliğine katılmış, kanser erken teşhis ve tarama etkinliğinde başarıyla görev almışlardır.

0
Adsız

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası’nı Unutmadık

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası, okulumuzda şehit ve gazilerimizi saygıyla anarak geçirildi. Tarih öğretmenimiz Sevgi Doğan günün anlam ve önemine ithafen konuşma yapmış, öğrencilerimiz 15 Temmuz destanıyla ilgili pano hazırlamıştır. Öğrencilerimize ve tarih öğretmenimize teşekkür eder, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.

0