img-20161124-wa0043

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği üyelerimiz bize güzel bir sürpriz yaparak okulumuz öğretmenlerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Bu güzel sürprizde emeği geçen herkese teşekkür eder, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.

0
img-20161109-wa0008

Yazlık Toplum Ruh Sağlığı Merkezine Gezi Düzenledik

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak okulumuz Meslek Dersi öğretmeni sayın Ümit BAYRAM ve 12. Sınıf öğrencileri ile birlikte Ruh Sağlığı ve Psikiyatri dersi kapsamında öğrencilerin rehabilitasyon hizmetlerini yerinde görmeleri ve farkındalık yaratmak amacıyla Serdivan Yazlık Toplum Ruh Sağlığı Merkezine gezi düzenledik.

Gezide emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanlarına teşekkür ederiz.

0
img_1016

Saygı ve Minnetle Andık

Özel Doğu Marmara Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü 78. ölüm yıl dönümünde andık.

Anma programına 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Günün anlam ve önemini bildiren konuşma okulumuz Tarih öğretmeni sayın Tuğba ÇAK YAVUZ tarafından yapıldı. Atatürk’ün son anlarını anlatan video izlendi. Okulumuz 9/C sınıfından Zeynep KESER Atatürk’ten Son Mektup adlı şiiri okudu. Okulumuz öğrencileri Atatürk’ün sözlerini dile getirdi. Okulumuz Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni sayın Burçin MAZLUM Atatürk’ün efsanevi hikayelerini anlattı. Programda son olarak Atatürk’ün sevdiği şarkılar Matematik öğretmeni sayın Salih ŞAHİN’in sazıyla eşlik ettiği okulumuz öğrencileri ile Biyoloji öğretmeni Beril SUSYAL, Tarih öğretmeni sayın Tuğba ÇAK YAVUZ tarafından seslendirildi.

Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

0
dsc_0254

11.Sınıf Öğrenci Velilerimizle Toplantı Yaptık

08/11/2016 Salı günü okulumuz 11.sınıf öğrenci velilerimizle toplantı yaptık. Okul müdürümüz sayın Fatma UÇAR, müdür yardımcımız sayın Duran AKIN ve okulumuz rehber öğretmeni sayın Büşra ERGÜN ile bilikte öğrencilerimizin okuldaki tutum ve davranışları, akademik ders başarıları için izlenecek yol ve yöntemler ile önümüzdeki yıl girecek oldukları  KPSS, YGS ve LYS sınavları hakkında konuştuk.

Velilerimizle karşılıklı fikir alış verişinde bulunduğumuz bu toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

0
dsc_0192

Solunum Yolu Tıkanıklıkları Eğitimi Yaptık

Okulumuz Meslek Dersi Öğretmeni sayın Ümit BAYRAM ve 12.sınıf öğrencilerimiz İlk Yardım ve Acil Bakım dersi kapsamında 9.sınıf öğrencilerimize yetişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde solunum yolu tıkanmalı konusunda görsel ve uygulamalı eğitim vererek 9.sınıflarda farkındalık yaratmayı amaçladılar.

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

0
img_0473

Doğu Marmara’da Seçim Heyecanı

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılı okulumuz öğrenci temsilcisi seçimini gerçekleştirdik. Yapılan seçime aday olarak 12/D sınıfından  Aydın TAN, 11/A sınıfından Kadir YAZICI ve 11/D sınıfından Haluk KAPAR katıldı.Seçim sonucu oyların büyük çoğunluğunu alan Haluk KAPAR okulumuz öğrenci temsilcisi olmaya hak kazandı. Doğu Marmara ailesi olarak kendisini tebrik ediyoruz.

0
dsc_0278

12.Sınıf Öğrenci Velilerimizle Toplantı Yaptık

01/11/2016 Salı günü okulumuz 12.sınıf öğrenci velilerimizle toplantı yaptık. Öncelikle birlikte sıcak bir aile ortamı havasında kahvaltı yaptık. Daha sonra ise okul müdürümüz sayın Fatma UÇAR, müdür yardımcımız sayın Duran AKIN başta olmak üzere 12.sınıf ders öğretmenlerimiz ile bilikte öğrencilerimizin okuldaki tutum ve davranışları, staj uygulamaları ile KPSS, YGS ve LYS sınavları hakkında konuştuk.

Velilerimizle karşılıklı fikir alış verişinde bulunduğumuz bu toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

0
image1

Doğu Marmara Öğrencileri Yerel Basında da Bir Adım Önde

Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Cumhuriyet’in ilanının 93.yıl dönümü kutlamalarına katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında sergiledikleri tutum ve davranışlarla göğsümüzü kabarttılar. Aynı zamanda öğrencilerimizin bu tutum ve davranışları yerel basının da gözünden kaçmadı.

Emeği geçen Beden Eğitimi öğretmenimiz sayın Merve VAROL ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

0