DSC_0530

Öğrencilerimize İlk Yardım ve Acil Bakım Eğitimi Verdik

İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afet Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünden, İlk Yardım ve Acil Bakım dersi kapsamında, hasta – yaralıların taşınması & ambulans tanıtımını kapsayan bir eğitim ve ambulans talep edilmiştir. Okulumuza gelen ATT ekibi ve  ambulans ile eğitim maketler üzerinde uygulamalı olarak gerçekleştirilmiştir.

Bu eğitim ile 12. Sınıf öğrencileri İlk Yardım ve Acil Bakım dersinde öğrendikleri bilgileri sözel ve uygulamalı olarak aktarmak imkanı bulmuşlardır.

Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

0
DSC_0402

2.Dönem Veli Toplantımızı Gerçekleştirdik

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 22/04/2016 Perşembe günü 2. dönem veli toplantımızı gerçekleştirdik.

Toplantıda velilerimize öğrencilerin genel başarı durumları, devam-devamsızlık günleri ile derspektif hakkında bilgi verildi.

Toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

0
IMG-20160420-WA0006

Melek Nişancı Huzur Evi’ni Ziyaret Ettik

Okulumuzda faaliyet gösteren, Sağlık ve Temizlik Kulübü işbirliği ile toplum hizmet etkinlikleri kapsamında 18/04/2016 – 19/04/2016 tarihlerinde Melek Nişancı Huzurevi’ne bir ziyaret gezisi düzenledik. Bu etkinlik vesilesi ile öğrencilerimize;toplum hizmeti kapsamında  bir farkındalık kazandırmayı, Ruh Sağlığı ve Toplum Sağlığı dersleri kapsamında öğrenilen bilgileri, sözel ve uygulamalı olarak aktarma imkanı sunmayı, sınavsız geçiş ile tercih edebilecek bölümler arasında bulunan Yaşlı Bakımı bölümünün çalışma sahası ile ilgili gözlem yapma fırsatı vermeyi amaçladık. Ziyaretimizin verimli geçtiğini umut ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

0
DSC_0322

Üniversite Gezilerine Devam Ediyoruz

08.04.2016 tarihinde SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Laboratuvarı’na Gezi düzenledik. Gezinin amacı, öğrencilerin fizik dersine olan ilgisini arttırmak ve okulda yapılamayan deneyleri laboratuvar ortamında uygulamalı olarak göstermekti. Laboratuvarda optik ve dalgalar deneyleri gösterildi. Ayrıca ısı ve sıcaklık deneyleri yapıldı. Deneyler konusunda bizlere yardımcı olan ve desteğini esirgemeyen Doç. Dr. Yusuf Atalay, Araş. Gör. Battal Gazi, Araş. Gör. Mehmet Üstündağ ve Araş. Gör. Nilüfer Demirci’ye teşekkür ederiz.

0
image1 (1)

Dünya Şizofreni Günü Programına Katıldık

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi  (SÜEAH) Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM)  tarafından düzenlenen Dünya Şizofreni Günü programına katıldık. Öğrencilerimiz bu konferans sayesinde şizofreni hastalığı ile farkındalık kazanırken aynı zamanda da TRSM Koro Gösterisiyle de bolca eğlendiler.

Etkinliği katılan ve katkı sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

0
DSC_0313

İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Düzenledik

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak okulumuz öğrencilerine “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu seminer düzenledik. Seminer iş sağlığı ve güvenliği uzmanı sayın Fahri GÜLLÜ tarafından verildi. Seminerde öğrencilerimize staj yaptıkları kurumlarda, okulda uygulama odaları, laboratuvarlar, sınıflar ve okul koridoru ve bahçe güvenliği konuları hakkında bilgi verildi.

Seminerin tüm öğrenciler tarafından verimli geçtiğini düşünerek bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen başta okul idaresi olmak üzere herkese teşekkür ederiz.

0