DSC_0300

Üniversite Tanıtım Günü Düzenledik

Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak  Üniversite Tanıtım Günleri kapsamında Girne Amerikan Üniversitesi’ni misafir ettik. Girne Amerikan Üniversitesi Kocaeli-Sakarya temsilcisi Şafak Akbaş’ın katılımları ile gerçekleşen tanıtım toplantımız oldukça verimli geçti. Doğu Marmara ailesi olarak Şafak Bey’e teşekkür ediyoruz.

0
DSC_0286

Kazandıran Sınav Yaptık

Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 26 ve 27 Mart 2016 tarihlerinde 8.sınıf öğrencilerine yönelik olarak okulumuzda bursluluk sınavı düzenledik. Öğrenciler sınava girerken başta okul müdürümüz Fatma UÇAR ve müdür yardımcımız Duran AKIN olmak üzere meslek dersi öğretmenlerimiz ile birlikte öğrenci velilerine okulumuz hakkında bilgi verdiler. Okulumuzun düzenlemiş olduğu bu sınava katılan tüm öğrenci ve öğrenci velilerimize teşekkür ederiz.

0
image4

Cengiz Topel Ortaokulu Öğrencilerini Misafir Ettik

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Cengiz Topel Ortaokul’unun sevgili öğrencilerini ağırladık. Misafirlerimize sağlık meslek liseleri hakkında bilgiler verip onların sorularını cevaplandırdık. Daha sonra öğrencilere okulumuz meslek dersleri uygulama laboratuvarları ile Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarlarını gezdirdik. Son olarak misafirlerimizi sevgi ile okulumuzdan uğurladık.

0
IMG-20160322-WA0018

Sevgi Evlerine Gezi Düzenledik

22/03/2016 Salı günü okul müdürü Fatma UÇAR ve Meslek Dersi Öğretmeni Meral ÖZDEMİR eşliğinde 10/D sınıfı öğrencileri ile Arifiye Sevgi Evleri öğrenci yetiştirme yurtlarına gezi düzenledik. Gezideki amacımız okulumuz öğrencilerini Sevgi Evlerine götürerek farkındalığı sağlamaktı. Yaptığımız gezide öğrencilerimiz beraberinde getirdikleri hediyeleri dağıttılar, orada kalan diğer öğrencilerle güzel vakit geçirdiler.

Yapılan gezide emeği geçen hem okulumuz hem de Sevgi Evleri idareci ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

0
IMG-20160107-WA0019

12.Sınıf Öğrencilerimizden İlk Yardım Semineri

Okulumuz Meslek dersi öğretmenleri Tülin Özdamar ve Ümit Bayram rehberliğinde 12.sınıf öğrencileri tarafından 9.sınıf öğrencilerimize yönelik olarak ilk yardım uygulamaları doğrultusunda “Solunum Yolları Tıkanmaları” konulu bir eğitim semineri düzenlendi. 12. sınıf öğrencilerimiz bu gibi durumlarla karşılaşıldığında nasıl davranılması gerektiği konusunda hem eğitim maketleri üzerinde hem de canlı olarak uygulamalı eğitim verdiler.

Bu eğlenceli ve eğitici çalışmada emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

0
IMG-20160314-WA0009

Öğretmen Akademisi Vakfı Seminerine Katıldık

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitimcileri olarak öğrencilerimize verilen eğitimin kalitesini arttırmak amacıyla Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından düzenlenen “Akıllı Cihazlarla Eğlenceli Öğrenme” seminerine katıldık. Seminer boyunca hem eğlenceli vakit geçirdik hem de geleceğimizi şekillendirecek olan öğrencilerimize yönelik yenilikçi eğitim ve öğretim yöntem ve teknikleri üzerinde durduk.

Seminere katılan tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

0
2

Şehitlerimizi Saygıyla Andık

12 Mart İstiklal Marşı’ nın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına okulumuzda anma programı düzenledik.

Programa başta ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunması ile başlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma 10/D sınıfı öğrencilerinden Seçim Burak KAYAR tarafından yapıldı. Edebiyat Öğretmenimiz Burçin MAZLUM bizlere İstiklal Marşı’ nın kabulünü anlatan konuşmayı yaptı. Daha sonra 10/D sınıfından Mehmet Salih TOKER “Bayrak” isimli şiiri seslendirdi. Çanakkale Şehitleri anısına bestelenen “Hey Onbeşli” türküsünün hikayesini dinledik. Okulumuz Edebiyat öğretmenlerinden Osman Yücel ODABAŞI tarafından “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiir seslendirildi. Okulumuz 9/A ve 10/A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Çanakkale Destanı” isimli oratoryoyu dinledik. Son olarak da 9/A sınıfından Gökçe BAŞKAYA ve 9/C sınıfından Sude TURAN’ın söylemiş olduğu türküler ile programa son verildi.

Programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor ve şehitlerimizi tekrar saygıyla anıyoruz.

0
DSC_0163

İkaz Alarm ve Tahliye Tatbikatı Düzenledik

Okulumuzda 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası münasebetiyle Sivil Savunma Kulübü tarafından “İkaz Alarm ve Tahliye Tatbikatı” düzenledik. Amacımız doğal afet gibi durumlarda öğrencileri nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilinçlendirmekti. Bu amaçla tatbikatın düzenlenmesinde emeği geçen Sivil Savunma Kulübü Danışman öğretmenleri Coşkun KIRAN, Büşra ERGÜN ile tatbikata katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

0
DSC_0149

Sağlıklı Yaşam Semineri Düzenledik

Okulumuz Yeşilay-Kızılay Kulübü tarafından sağlıklı yaşam için “Güzel Olan Zordur” semineri düzenlendi. Amacımız Yeşilay-Kızılay haftası ile ilgili farkındalık yaratmaktı. Bu amaçla seminer Yenikent Devlet Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr. Emre TAYFUN tarafından verildi. Seminerin tüm öğrencilerimiz açısından verimli geçtiğini düşünerek emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

0