IMG-20160122-WA0021

Doğu Marmara’da Karne Heyecanı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 1.dönemini bugün tamamladık. Öğrencilerimiz 1.dönem boyunca çalışmalarının karşılığını bugün aldılar. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz karne heyecanını büyük bir coşkuyla yaşadılar. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.

0
FOTO (1)

Eğitim Çalıştay’ı için Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ndeydik

08.01.2016-10.01.2016 tarihleri arasında Girne Amerikan Üniversitesi ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi işbirliği ile K.K.T.C’de düzenlenen 4. Eğitim Çalıştayı’na katılan rehber öğretmenimiz Büşra ERGÜN, çalıştayın verimli geçtiğini ifade etti. Çalıştay süresince birçok rehber öğretmenin bir arada bulunduğu bir platformda bulunmaktan ve meslektaşları ile fikir paylaşımı yapmaktan son derece mutlu olduğunu belirten rehber öğretmenimiz, eğitimci-yazar Cihat Şener’in “Hayatımız Sınav” konulu seminerinin de tüm katılımcı arkadaşlar için kıymetli bilgiler içerdiğini dile getirdi.

0
KİTAP KAMPANYASI_liquified

Okulumuzda Kitap Toplama Kampanyası Düzenledik

Eğer tadını bilirseniz ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir.”

                                                                                          Necip Fazıl Kısakürek

Öğrencilerimize paylaşmayı ve yardımlaşmayı bir karakter özelliği olarak kazandırmak misyonumuzun köşe taşlarından biridir. Bu misyon ışığında Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizle bir “Kitap Bağışı” kampanyası düzenledik. Okulumuz Rehber Öğretmeni Büşra ERGÜN ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Burçin MAZLUM danışmanlığında gerçekleştirilen bağış kampanyasında toplanan kitapları Nizip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine gönderdik. Umuyoruz ki öğrencilerimiz gönderdiğimiz kitaplardan en iyi şekilde faydalanıp, ülkelerine yararlı çağdaş bir Türk genci olacaklar…

Bağış kampanyası kapsamında düzenlediğimiz mini yarışmanın birincisi ise getirdikleri 40 kitap ile 9/E sınıfı oldu. Kendilerini tebrik ediyor, yardımlaşma ve paylaşma heveslerinin sonsuz olmasını diliyoruz…

Ayrıca göndermiş olduğumuz kitapların yerine ulaştığı zamanki öğrencilerin mutlulukları da görülmeye değerdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

0
DSC_0970

Zararlı Alışkanlıklar Konferansı

Okulumuzda 04/01/2016 Pazartesi günü Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli sayın Gülşah AYHAN tarafından okulumuz 10. sınıf öğrencilerine yönelik “Zararlı Alışkanlıklar” hakkında konferans verildi. Öğrencilerimiz bağımlılık yapıcı maddeler ve bunların etkileri konusunda öğrencilerimizi bilgilendirdiler.

Yapmış oldukları bu çalışmadan dolayı Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

0