DSC_0223

24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladık

Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başöğretmenliği kabulünün -1981’den beri- her yıl dönümünde kutlanan öğretmenler günü okulumuz idarecileri ve öğretmenleri tarafından coşkuyla kutlandı.

24 Kasım 2015 Salı akşamı Kazımpaşa Hanedan tesislerinde düzenlenen geceye okul müdürümüz Sayın Fatma UÇAR, müdür yardımcımız Sayın Duran AKIN, okulumuzun kıymetli öğretmenleri, okul aile birliği üyeleri ve eşleri katıldı. Gece müdürümüz Sayın Fatma UÇAR’ın kısa konuşmasıyla başladı ve yemek servisine geçildi. Yemek servisinin ardından öğretmenler günü pastası kesildi. Çalan müziklerle stres atan öğretmenlerimiz bu güzel geceyi düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Başta ulu önder ve Başöğretmen Mustafa Kemal’in olmak üzere tüm şehit, gazi, emekli ve görev başında olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

0
IMG-20151119-WA0002

Dünya KOAH Günü Etkinliğine Katıldık

IMG-20151119-WA0002
Akyazı Toplum Sağlığı Merkezi Sakarya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile 18 Kasım 2015 Çarşamba günü Dünya KOAH günü etkinliği düzenledi. Etkinliğe Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de katıldı. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

0
IMG-20151112-WA0006

Doğu Marmara’da Yardım Kampanyası

Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi eğitim yönünden tam donanımlı olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimizi sosyal yönden de en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle okulumuzda Türk Kızılayı Serdivan İlçe Başkanlığı ile işbirliği içerisinde ihtiyaç sahibi kişiler için yardım kampanyası düzenledik. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize bu duyarlı davranışları ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

0

9.Sınıf Velilerimizle Kahvaltıda Buluştuk

Biz Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak okul ve aile işbirliğinin öğrenci başarısı ve mutluluğunda önemli bir yeri olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle geleneksel hale getirdiğimiz velilerimize yönelik kahvaltımızı bu sene de 12/11/2015 tarihinde yapmış bulunmaktayız. Okul Aile Birliğimizin düzenlediği kahvaltıda hem bu sene Doğu Marmara ailesine yeni katılan velilerimizle tanışmak hem de okulumuzda yapılacak çalışmaları planlamak ve paylaşmak için,Okul Müdürümüz Fatma Uçar ve 9.sınıf velilerimiz buluştu.Birbirleriyle bir araya gelmenin keyfini yaşayan velilerimiz bol bol sohbet edip, hoş vakit geçirdiler. Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak nice, keyifli kahvaltılarda buluşmak dileğiyle. Okul Aile Birliği’ne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

0
DSC_0016

Atamızı Saygıyla Anıyoruz

Bugün 10 Kasım 2015. Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının üzerinden tam 77 yıl geçti. Biz Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak onu saygıyla anıyoruz.

Bugünün münasebetiyle okulumuz konferans salonunda bir anma programı düzenledik. Programın sunumunu okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri sayın Osman Yücel Odabaşı ve sayın Burçin Mazlum yaptılar. Anma programımız 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Okulumuz matematik öğretmeni sayın İpek Şenol günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Okulumuz 9/B sınıfından Nurgül Zabun “Dün Gece Rüyamda Seni Gördüm” şiirini seslendirdi.

Okulumuz matematik öğretmenlerinden sayın Salih Şahin ve öğrencilerimiz “Atatürk’ün Sevdiği Türküler” isimli bir mini konser verdiler.

Programda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyoruz.

0
IMG_2259

Doğu Marmara Öğrencileri Organ Bağışı Kampanyasında

Özel Doğu Marmara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri olarak 03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası münasebetiyle Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Serdivan AVM’de düzenlenen etkinliğe katıldık.
Okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte 05/11/2015-06/11/2015 tarihlerinde Serdivan AVM’de Sakarya halkını organ bağışı konusunda bilgilendirdik. Ayrıca halkımızı organ bağışı yapmaya davet ederek insanların bu konuda daha bilinçli hale gelmesini sağladık.
Bu kapsamda okulumuz öğretmenleri arasından bile organ bağışında bulunanlar oldu.
Etkinliğe katılan okulumuz öğrencileri Furkan Dereli, Alican Altındağ, Ahmet Can Deniz, Sinan Demir, Yusuf Mehmetefendioğlu ve okulumuz öğretmenleri Fadime Palalı, Ümit Bayram ve Ufuk Sürenkök’e en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

0